Logo Logo
JEDÁLENSKÉ STOLIČKY - II. DIEL
  • 08.10.2018
  • JEDÁLENSKÉ STOLIČKY - II. DIEL

V prvom dieli o jedálenských stoličkách sme sa vrátili o niekoľko storočí späť a pozreli sa, aké jedálenské stoličky preferovali ľudia v minulosti. V druhom dieli zase budeme stáť nohami pevne na zemi a zistíme aká je súčasná situácia na trhu s jedálenskými stoličkami.

Stoličky do jedálne majú byť určite pohodlné a tiež dizajnové. Na našom katalógu www.artnabytok.sk sa môžete nechať inšpirovať širokou ponukou. Design jedálenských stoličiek by mal plne korešpondovať s ostatným nábytkom a celkovú dekorácií v jedálni. Sortiment je naozaj široký a preto si vám dovolíme ponúknuť niekoľko dobrých tipov, aby váš výber a kúpa nových jedálenských stoličiek bola čo najpríjemnejšie. Pokiaľ si v našom e-shope s nábytkom nájdete jedálenské stoličky, narazíte na prehľadné kategórie, ktoré vás nasmerujú presne k cieľu.

V kategórii LACNO sa presvedčíte o tom, že čo je lacné môže byť aj krásne a účelné. Jedálenská stolička tu kúpite už od 600 € a ich nápaditosť vás rozhodne nadchne. Tešte sa na pestrú ponuku od klasických drevených stoličiek, cez elegantne polstrované s vysokým operadlom, až po minimalistické výkriky, ktoré s dôvtipom kombinujú materiálmi. Napríklad by vás mohla zaujať jedálenské stoličky Albatros, ktorej kostra je vyrobená z kvalitného dreva a sedadlo aj operadlo sú čalúnené. Určite nebudete mať chladnú hlavu, až si budete môcť vyberať z niekoľkých druhov dreva a tiež mnohých odtieňov látok.

Ak radi trávite čas s rodinou u jedla a bez naozaj pohodlných stoličiek sa v jedálni nezaobídete, odporúčam preskúmať kategóriu KOMFORTNE. Tu sa na vás z obrázkov usmievajú tie najpohodlnejšie stoličky, ktoré aj vy môžete mať doma vo svojej jedálni. Cenové rozmedzie sa pohybuje od 1801 Sk do 3000 Sk. Zaujímavé sú tu jedálenské stoličky, ktoré šikovne kombinujú kovovú chrómovanú kostru s čalúneným sedadlom a operadlom. Tento štýl je veľmi nadčasový a určite dokonale splní svoju funkciu, už vďaka svojej mohutnosti. Naozajstné pohodlie vám zaručí elegantný stolička Jenny Poltrona s šikovnými opierkami. Vyberať si môžete až zo siedmich druhov odtieňov dreva. Čalúnený sedák a operadlo je možné zahaliť do jedného zo štyridsiatich farebných odtieňov látok. A to už je tak lákavá inšpirácia, pre vytváranie príjemného prostredia pri jedle, že sa vám nebude chcieť vstať od stola.

Pre tých z vás, ktorí sa považujete za skutočných znalcov pri vyberaní jedálenských stoličiek, je tu sekcia luxusná. Cenová relácia je 3001 až 5000, -Sk. Dizajnéri si na týchto stoličkách naozaj pohrali a je to poznať na rôznorodých obmenách zažitých konvencií. Výsledkom je skvelé prepojenie dizajnu s komfortom, takže tieto stoličky budú dokonalým doplnkom vašej domácnosti. Na týchto stoličkách sú viditeľné premeny pri použití farieb a materiálov, ktoré svojou originalitou len sršia. Za zmienku stojí určite jedálenské stoličky Nina, na ktoré si návrhári dali záležať hlavne čo sa týka praktickosti. Nielenže Nina je veľmi kvalitný a na oko neodolateľná, ale navyše má dômyselné vylepšenia v podobe otvoru v operadle, ktorý slúži na jednoduché manipuláciu. Samozrejmosťou je, že u polstrovanie si opäť môžete vybrať z mnohých farebných odtieňov, či už zo štandardnej alebo luxusnej látky, koženky či kože. A tiež vás zaujme možnosť výberu z niekoľkých povrchových úprav bukového dreva. Teraz už stačí len zasadnúť k stolu a vychutnať si dobré jedlo.

Naozajstné špičky medzi jedálenskými stoličkami nájdete v kategórii EXKLUZÍVNE. Bezkonkurenčne najkvalitnejšie stoličky máme od 5000 Sk. Výnimočné sú najmä použitými materiálmi. S takými stoličkami vytvoríte naozaj exkluzívny atmosféru v jedálni. Výberom stoličky z bukového dreva, a alebo s oceľovým rámom a pochrómovanou alebo lakovanou úpravou, nikdy nešliapnete vedľa. Kvalitná konštrukcia sú doplnené elegantnou kožou, ktorá môže mať veľmi rôznorodé úpravy a to napríklad kože matné, lesklé, vzorkované a alebo farbené. Ako jeden príklad za všetky je luxusná jedálenská stolička v "retro štýle", ktorá sa pýši menom Lux. Táto stolička sa hodí ako do hotela a reštaurácie, tak aj do domácnosti. A tak prečo si nedopriať luxus päťhviezdičkových hotelov aj u vás doma?

A teraz trochu o ergonómii jedálenských stoličiek. Ako by mala byť taká stoličky správne vysoká, aby nám zabezpečila príjemné posedenie? Keď si priemerne vysoký človek sadne na priemerne vysokú stoličku, mal by mať nohy v kolenách ohnuté do pravého uhla. Teda výška sedadla stoličky je v rozmedzí 40 až 50 cm. Pre pohodlné sedenie je dôležitá aj výška a sklon operadla. Operadlo by malo končiť v úrovni lopatiek alebo ramien a uhol operadla by mal byť okolo 5 °. Jedálenská stolička nemusí mať prvky aktívneho sedenia, ako má napríklad kancelárska stolička, pretože nejde o typ stoličky na dlhodobé sedenie.

Teraz už máme za sebou malú exkurziu do histórie a čo všetko sa dá zohnať na trhu s jedálenskými stoličkami. Vieme čo trh ponúka a ako si šikovne a rýchlo vybrať z kategórií na e-shope www.artnabytok.sk. V skratke sme sa tiež pozreli na ergonómiu jedálenských stoličiek a tej sa budeme venovať aj v ďalšom dieli. Len ergonómiu? Nie nie, tiež sa dozvieme veľa zaujímavého o materiáloch z ktorých sa jedálenské stoličky vyrába. Napríklad drevo, kov, látka, koža ... Takže sa dozaista máte na čo tešiť.